Z życia w Goris – Młodzieżowa orkiestra

Pierwszy czerwca, Dzień Dziecka. Wszystkiego najlepszego tym małym i już dużym Dzieciom! Dziś we wpisie będzie nieco zdjęć młodego pokolenia z Armenii, a szczególnie z Goris.

Rodzeństwo

Zastanawiacie się może co u nas w Goris się dzieje? Publikujemy wiele wpisów i zdjęć z naszych różnych wypraw, które urządzamy sobie w czasie wolnym. Jednak na co dzień, to nie podróżami się zajmujemy, a pracą z dziećmi. Prowadzimy codzienne zajęcia plastyczne, językowe, jak i ekologiczne. W Armenii wiele dzieci od tygodnia ma już wakacje, więc sprawdziany i inne testy nie zaprzątają im już głowy. Czas na odpoczynek!

Mała Ormianka w Goris

Wczoraj (31.05) w Goris, jak i w całej Armenii obchodzono 70. rocznicę tzw. Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Jest to propagandowy termin, który określa część II wojny światowej, w której to po stronie koalicji antyhitlerowskiej przeciwko III Rzeszy brał udział Związek Radziecki (lata 1941-45).

Armenia była kiedyś małą częścią ZSRR i po dziś dzień obchodzą wiele radzieckich świąt. Nie rzadko można odczuć wrażenie, że Ormianie tęsknią za dawnym ustrojem, w którym według nich, żyło się lepiej. Jak wszystkie dawne republiki radzieckie, byli uzależnieni od Rosji i jej grymasów, jednak kraj ten się rozwijał i nie brakowało miejsc pracy. W chwili obecnej można dostrzec zastój przemysłu, wiele fabryk jest zamkniętych i gospodarka przerzuciła się na usługi. Wiele osób zajmuje się też rolnictwem. Bardzo dużo Ormian wyjechało z kraju, największa diaspora znajduje się w Rosji i liczy około 2,5 mln.

Wracając do wczorajszych obchodów. W naszym mieście święto to było obchodzone w nastroju muzyki dętej. Goris gościło grupy Młodzieżowej Orkiestry Dętej, które przyjechały z różnych części Armenii. Były zespoły z regionu Lori, Ararat, z Erywania itd., składające się głównie z chłopców. Koncert trwał ponad dwie godziny, zebrało się wielu mieszkańców Goris, jak i przyjezdnych turystów.

Zaraz idę na scenę...

Ćwiczenia

Chłopcy byli chętni do zdjęć

Przed występem

Młoda orkiestra podczas koncertu

Koncert

Mała orkiestra

Poniżej krótki filmik z wczorajszego koncertu, abyście mogli chociaż trochę poczuć się, jak na ormiańskim koncercie.

Pozostaw komentarz 🙂

Komentarz do “Z życia w Goris – Młodzieżowa orkiestra”

Komentarze są wyłączone.